VENDLER.

Kísérletek

2025.03.17.

Mindig érdekelt, hogy mennyit vagyok hajlandó kockáztatni a biztonságomból a szabadságomért. Vagy épp fordítva.

Kísérletezgetek a kereteimmel, olyan dolgokat próbálok ki, amivel kapcsolatban nincs semmi tapasztalatom. Például ilyen kísérlet volt a “fizess, amennyit ért” üzleti modellem, ami bár szerintem nagyon jó, de a mai napig nem volt senki, aki kipróbálta volna. (Legyél te az első!)

Hát változtattam.

Pár napja osztottam meg egy üzleti ajánlatot, ami lehetőséget ad arra cégvezetőknek, vagy vállalkozni akaróknak, hogy a konzultációimért vagy egy fix összeggel, vagy magával a beszélgetéssel, az abban elhangzottakkal fizessenek.

“Pay or Share.” - éééés működik!

Eddig Az elmúlt öt munkanapban kilenc megkeresést kaptam, három podcast-felkérést. A megkeresésekből két online beszélgetést és hét kutyasétáltatós találkozót szerveztünk le. A kilenc emberből egy jelezte, hogy fizetni szeretne, a többiek pedig örömmel járultak hozzá a történeteik feldolgozásához, megosztásához.

Az első beszélgetést nem tudtam felvenni, nincs még megfelelő technikám, a mai nap végére azonban lett 2 felvételem is, és elkezdtem kísérletezni azzal, hogy az AI hogyan segíthet ezekből használható esettanulmányokat készíteni.

Első kísérlet:

  • A 60 perces hangfelvételt feltettem a TurboScribe programba, ami kb 10 perc alatt elkészítette a magyar nyelvű átiratot
  • A szöveget forrásként felvittem a NotebookLM rendszerébe, 1 perc alatt feldolgozta a rendszer a szöveget, készített egy összefoglalót és egy kivonatot
  • A NotebookLM rendszerével kb 10 perc alatt készítettem egy 22 perces angol nyelvű podcast beszélgetést, majd ebből a TurboSribe segítségével egy átiratot, abban reménykedve, hogy egy izgalmasabb, lényegretörőbb forrást hozok létre (de nem)
  • A tartalmakat feltöltöttem chatGPT-be és megkértem, hogy készítsen egy esettanulmányt.

Tapasztalat:

Az már látszódik, hogy a NotebookLM elképesztően jól összegzi a dolgokat. Lehet tőle kérdezni, a válaszai jól rendszerezettek, logikusak, pontosak. A chatGPT képes már egy értelmezhető, korrekt anyagot összeállítani, akár hosszabb terjedelemben, de az is látszik, hogy a hangsúlyokat még nem jól találja meg, komoly utómunka kell az anyag véglegesítéséhez.

Elképzelhetőnek tartom, hogy sokkal jobb lenne egy olyan, publikusan elérhető AI rendszert csinálni, amit feltöltenék az esettanulmányok nyers forrásanyagával és az érdeklődők szabadon kérdezhetnének tőle. Talán hasznosabb és egyszerűbben kezelhető rendszert lehetne létrehozni, mintha egy klasszikus esettanulmány gyűjteményt csinálnék.

Egy ilyen rendszerben benne lennének az engem megkeresők történetei, dilemmái, élethelyzetei és az, ahogy ezekről beszélgetünk újra és újra... rengeteg tapasztalat, megélés, érzelem és döntés...

Majd kipróbálom. És megmutatom.

De addig is, ha van ötleted, hogy mit próbáljak ki, vagy észrevételed, javaslatod, kritikád... írd meg.

2025. VENDLER BALÁZS

Minden jog fenntartva.